eng
maalid fantaasia rocknight biograafia kontakt

Andrus Raag on maalikunstnik Võrust, sündinud 1982. Maalimisega alustas ta tegevust 90ndate lõpus, innustatuna 19nda sajandi rahvusromantilisest kunstist ja fantaasia žanrist.

2001 aastal asus ta õppima Tartu Ülikoolis filosoofiat ning hakkas samaaegselt maalikunsti osakonnas võtma maali tunde. 2003 aastaks oli huvi kunstiga tegeleda kasvanud nii suureks, et ta vahetas eriala ja asus õppima maalikunsti. Õpingute ajal tekkisid tal esimesed kokkupuuted ekspressionistliku kunstiga. Viljakad näitustest osavõtud sellel perioodil fokuseeruvadki viimasele.

Peale lõpetamist 2008 aastal astus ta Maalikunstnike ja Kunstnike Liidu liikmeks ning asus tööle Võru Linnagaleriis, jätkates samaaegselt aktiivselt maalimise ja näitustest osavõtmisega. Taaselustus ka huvi fantaasia kunsti vastu mis oli teda algselt maalimise juurde toonud. 2010 aastal tuli ta välja näitusekomplektiga "Kaitsevärvid", mis esmakordselt keskendub täielikult fantaasia kunstile.

2012 asus Andrus Raag õppima Taanis multimeedia disaini erialal kus tekkisid esimesed tõsisemad kokkupuuted digikunsti ja arvutimängudega. Seal loodud sidemed viisid ta 2014 aastal arvutimängu firma Rocknight loomiseni koos Läti kolleegidega. Praegu töötab ta oma esimese mobiilile ja arvutile mõeldud mängu Rough Rush kallal, mille valmimine on plaanitud 2016 aasta algusesse. Samaaegselt jätkab ta maalimist ja näituste korraldamist.

Andrus Raagi CV